Pas ndeshjeve të komëtareve për Euro 2020 po vjen rradha e Champions League. Në datën 9 prill në orën 20:00 do të zhvillohet ndeshja Liverpul – FC Porto dhe Totenham – Mançester Siti.

Ndërsa, në të njëjtin orar në datën 10 prill do të zhvillohet ndeshja Ajaks – Juventus. Sipas yllit Portugez K. Ronaldo kjo ndeshje do të jetë e veshtirë por jo e pa mundur për tu fituar. Gjithashtu do të zhvillohet edhe ndeshja Mançester Junatid – Barcelona.

Priten që ndeshjet e çerek– finales të jenë plot emocione e brohoritje nga tifozat por neve nuk na mbetet gjë tjetër vetëm se të presim edhe të shpresojmë që të fitojë skuadra më e mirë.

Mariglen Kuqa

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here