Sarandë, Basha shpalos platformën për garën e kreut të PD-së

0

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Bash ka vijuar fushatën e tij në qytetin e Sarandës. Basha i garantoi simpatizantët e PD-së, se përmes marrjes së përgjegjësive individuale, demokratët janë bashkë për betejën e ardhshme për të fituar zgjedhjet dhe për të larguar nga pushteti me anë të votës Kryesocialistin, Edi Rama.

Gjithashtu, ka kërkuar mbështetjen e kandidimit të tij për kryetar të ri të PD-së, Basha i ftoi anëtarët e degës së partisë të degës Sarandë që ta votojnë, “për të forcuar arsenalet tona njerzore dhe të vijmë në rrugën e fitores së PD-së në zgjedhjet e ardhshme.”

Ndërsa ka theksuar se PD-ja do të mbrojë administratën ligjërisht nga revanshizmi që po programon koalicioni i ardhur në pushtet si   koalicioni ivotës së deformuar.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here