Rusia nuk pranon pavarsinë e Kosovës

0

Rusia nuk do ta njohë pavarsinë e Kosovës është shprehur Konstantin Dolgov, përfaqësues i ministrisë së jashtme ruse për të drejta të njeriut, demokraci dhe sundim të ligjit.

Në këtë deklaratë ai ka komentuar edhe mbi vendimin e autoriteteve të Kosovës për vënien e vizave për shtetasit e 87 vendeve, përfshirë edhe Rusinë. “Pozicioni ynë në parim mbetet i pandryshuar, ne nuk e njohim pavarësinë e Kosovës”, theksoi zyrtari rus, Konstantin Dolgov, raporton agjencia Itar-Tass nga Moska.

/Amela Shehi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here