Runi nuk është në shitje!

0

Mançester Junajted ka refuzuar ofertën e Çelsit për sulmuesin 27 vjeçar Ueajn Runi. “ Blutë e Londrës” kanë ofruar 10 milion paund, plus një lojtar midis Huan Matës dhe David Luiz.

Kampionet anglez kanë refuzuar menjëherë ofertën duke treguar që sulmuesi i tyre nuk është në shitje.

Por në krahun tjetër Runi ka shprehur dëshirën e tij për tu larguar pas zërave se tranjeri i ri Moyes do të zgjedhë Van Persin si sulmuesin kryesor.

 

/Blerand  Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here