Runi ndryshon repart, Van Gal e bën mesfushor

0

Sulmuesi anglez i Mançester Junaited, Uejn Runi, ndërron pozicionin e tij të lojës në fushën e gjelbër. Trajneri Luis van Gal ka deklaron se do ta vendos në qendër të mesfushës, pasi Runi ka aftësi të mira për të luajtur aty.

“Kundër Aston Vilës ai ishte më shumë një mesfushor shkatërrues. Ai e ka mundësinë për të vrapuar nga këndi në kënd, pasi di ta lexojë lojën. Është vetëm çështje kohe ta vendos në mesfushë dhe unë besoj se ai mund t’ia dalë”, u shpreh tekniku holandez Luis van Gal.

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here