Rrafshohen ndërtesat pa leje në Qytetin Studenti

0

Policia ndërtimore vazhdoi sot aksionin për prishjen e të gjitha ndërtimeve pa leje në Qytetin Studenti.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, urdhëroi para disa ditësh prishjen e të gjitha ndërtimeve pa leje në këtë zonë, ndërkohë që fadromat sot nuk kanë kursyer asgjë.

brovina

Godinat për strehimin e studentëve ishin të rrethuara nga lokalet, fast fond-et, pikat e basteve, etj. Të gjitha këto ndërtesa pa leje që kishin zënë hapësirat publike janë shembur.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here