Ronaldo surprizon, tre gola në 15 minuta

0

Në ndeshjen Irlanda e Veriut-Portugali, Cristiano Ronaldo ka shënuar tre gola në pjësën e dytë në një hark kohorë prej 15 minutash. Me këtë tre golësh Ronaldo thyhen rekordin e Eusebios, i cili mbante vendin e dytë me 41 gola.

Ronaldo tani është golashënuesi i dytë më i mirë i Portugalisë me 43 gola. Ai është në ndjekje të Pauletas, i cili ka 47 gola. Pritet që shumë shpejt Ronaldo të bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Portugalisë.

Me këtë tre golësh Ronaldo konfirmon edhe një herë për formën e mirë të tij dhe tregon se ai shënon edhe pa patur Ozil në fushë.

/Ejup Lila/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here