Rinisin shqyrtimet për vrasjen e Lady Dianës

0

Policia britanike ka nisur shqyrtimin e informatave të reja që ka marrë lidhur me vdekjen e Princeshës Diana dhe shoqëruesit të saj, si pasojë e hipotezave të forta se mund të jenë vrarë.

Princeshë Lady Diana dhe partneri i saj Dodi al-Fayed humbën jetën në një aksident rrugor në vitin 1997 në Paris.

Në vitin 2008, një juri britanike konkludoi se Princesha e Uellsit, Diana dhe Dodi al-Fayed ishin vrarë për shkak të detajeve jo të zakonta  të gjetura në ato kohë si: shpejtësia e madhe e makinës, shoferi i dehur dhe ndjekjes së fotografëve që u shkonin prapa.

Megjithatë, është theksuar se rihapja e hetimeve për vdekjen e Princeshës Diana dhe Dodi al-Frayed nuk do të bëhet.

 

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here