“Rikthehet” në Bashkinë e Durrësit Vangjush Dako


0

Pas dorëheqjes së Valbona Sakos si kryetare e Bashkisë së Durrësit, qytetit i është “rikthyer” Vangjush Dako.

Postin për drejtimin e bashkisë e merr njeriu më i afërt i Dakos, i cili është Zhyljen Varfi,  i njohur ndryshe si njeriu i tenderave korruptive, gjyqet ndaj të cilit nuk janë mbyllur ende nëpër gjykata.

Durrësi u trondit ditë më parë nga lëkundje të njëpasnjëshme sizmike, të cilat shkaktuan viktima, të plagosur dhe dëme materiale.

Arbër Tushe

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here