Reali “Tris”, 400 gola për Ronaldon (VIDEO)

0

Reali i Madridit mposhti Celta Vigon në “Bernabeu” me rezultatin e pastër 3-0. Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura pasi skuadrat nuk shfrytëzuan mundësitë për shënim në portat kundërshtare.
Me fillimin e pjesës së dytë Karlo Anceloti ka kryer 3 zëvëndësime, të cilat treguan suksesin e tyre në fushën e bletë.

Karim Benzema hapi serinë e golave në minutën e 67 falë një asisti nga I riu Jesse.
Golat e tjerë u shënuan nga ylli portugez Kristiano Ronaldo përkatësisht në minutat 82 dhe 90.
Ronaldo shkon në koutën e 20 golave në La Liga Idhe goli I 400 ne karrierën e tij si futbollist.
Reali renditet në vendin e tretë me pesë pikë diferencë me kryesusen Barcelonën dhe Atletikon e Madritit të cilët ne javen e ardheshme luajnë për kreun e tabelës.


/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here