Reali i Madridit rikthehet tek triumfi

Skuadra e Realit te Madridit u rikthye tek fitorja pasi mposhti ne ”Santiago Bernabeo” Espanolin me rezultatin e thelle 3-0, ndeshje e vlefshme per javen e 18 te La Liges. Sfiden e zhbllokoi James Rodriguez ne minuten e 12-te pas nje asist perfekt te Ronaldos. Reali vazhdoi me administrimin e lojes me se miri dhe

Skuadra e Realit te Madridit u rikthye tek fitorja pasi mposhti ne ”Santiago Bernabeo” Espanolin me rezultatin e thelle 3-0, ndeshje e vlefshme per javen e 18 te La Liges.

Sfiden e zhbllokoi James Rodriguez ne minuten e 12-te pas nje asist perfekt te Ronaldos. Reali vazhdoi me administrimin e lojes me se miri dhe ne minuten e 28-te erdhi dyfishimi i rezultatit nga uellsiani Gareth Bale me nje goditje te lire te jashtezekonshme.

Espanoli nuk arriti te shenonte dhe pas daljes me karton te kuq te Fabio Coentrao. Serine e golave e mbylli Naco Fernandes dhe ishte goli i tij i pare ne La Liga me Real Madridin.

”Los Blancos” arrijne ne kuoten e 42 pikeve dhe presin te qete ne krye superndeshjen mes Barcelones dhe Atletiko Madrid sonte ne mbremje.