Rama takim me të rinjtë

0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë sot një takim me të rinjtë e Fressh-it  në orën 17:30, në sheshin Skënderbej.

Kreu i mazhorancës duket se po ndjek gjurmët e aleatit të tij ilir Meta në takimet me të rinjtë. Burime nga forumi rinor i Partisë Socialiste, thonë se në takim do të jenë të gjithë Eurosocialistët e Shqipërisë.

Në këtë takim do të flitet për arritjet e qeverisë gjatë këtij mandati dhe për vazhdimin e këtyre arritjeve me mbështetjen e të rinjve.Qëllimi kryesor i këtrij takimi është pjesmarrja masive e të rinjve në zgjedhje,sidomos atyre që shprehin për herë të parë vullnetin e tyre me votë.

İsmail Spahiu

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here