Rama reagon për protestën e opozitës: pa të nesërme

0

Protesta e opozitës vazhdon para parlamentit e  ndarë ne dy pjesë: njëra nga ana e  Ushtarit të Panjohur ndërsa ana tjetër nga Rruga e Elbasanit.

Ndërkohë Kryemnistri i Shqipërisë z. Edi Rama ka reaguar me një status në Twitter. Me anë të postimit z. Rama mbështet policinë dhe etiketon opozitën sit të pa kokë dhe pa të nesërme.

Postimi i plotë i Ramës në Twitter:

“Solidaritet me çdo punonjës policie që në ditë si kjo, duhet të përballet me ekseset fizike të një politike të dëshpëruar, pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme! Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të dy partive të verbuara, që marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here