Rama: Mbështetje të plotë projektit TAP

0

Kreu i partisë socialiste Edi Rama, gjatë një takimi më Ambasadorin e Azerbajxhanit shprehu mbështetjen e tij për projektin e gazsjellësit, TAP.

Në një postim në “Facebook” kryeministri i ardhshëm shkruan se do do ta mbështesë plotësisht këtë projekt. Koment ky që shoqëron foton e tij më Ambasadoprin e Azerbajxhanit. Përsa i përket takimit Rama shkruan se diskutimi u mbajt rreth vazhdimit të këtij projekti në Shqipëri.

Ndërsa më parë përfaqësuesit e Azerbajxhnit dhe të konsorciumit Shah Deniz 2 njoftuan zyrtarisht se do të ishtë pikërisht gazësjellësi TAP ai i cili do të transportonte gazin nga Deti Kaspik në drejtim të Evropës. Gajithashtu ditën e sotmë ata zhvillun një takim më kryeministrin në detyrë Sali Berisha dhe me ministrin e Jashtëm Aldo Bumçi.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here