Rama inspekton HEC-in e Banjës: Mbështesim investimet që hapin vende pune

0

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet në HEC-in e Banjës, investim i kompanisë “Devoll Hidropower”. Rama u shpreh se qeveria shqiptare do të mbështesë ҫdo investim që krijon vende të reja pune dhe respekton standardet europiane.

Ndërkohë drejtoi Ekzekutiv i “Devoll Hidropower”, ka theksuar faktin se aktualisht janë qindra të punësuar dhe pse është vetëm fillimi, gjithashtu ka vlerësuar bashkëpunimin me qeverinë shqiptare në lidhje me këtë projekt.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here