Rama do të vizitojë Prishtinën, vizita e parë e tij si Kryeministër

0

Edi Rama deklaroi se pas formalizimit të qeverisë  së bashku me ministrat e tjerë do të vizitojë qytetin e Prishtinës.

Ai u takua me kryeministrin e Kosovës Hashim Thacin ku u shreh se mes dy qeverive do të ketë bashkëpunim të fortë duke shënuar mbylljen e një epoke dhe hapjen e një epoke të re.

“Jemi të gjithë të sfiduar të rrisim masën dhe cilësinë e bashkëpunimit. Të bashkëpunojmë në të mirë të të gjithë qytetarëve të rajonit”, deklaroi kreu i PS-së

Ndërkaq, Thaci uroi Ramën për fitoren në zgjedhjet e 23-qershorit, duke i deklaruar ato si një sfidë të madhe për Shqipërinë.

Gjatë fjalës së tij Thaci u shpreh se në të ardhen Kosova dhe Shqipëria do të kenë një mardhënie të shkëlqyer në rrugen drejt Bashkimit Evropian.

/Armela Ago/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here