Rama dhe Tsipras do të takohen në Davos

0

 

 

rama

Nikos Kotzias,përfsuesi i Athinës për politikën e jashtme në mbledhjen e këshillit për punë të jashtme të BE-së,njoftoi se kryeministri Rama do të tskohet me homologun e tij grek ,Aleksi Tsipras

Takimi  midis krerëve të qeverisë do të zhvillohet në Davos,aty ku do të mbahet forumi ekonomik nga data 23 deri 26 janar.

“Informova kolegët e mij për negociatat 3-ditore që mbajtëm në Shqipëri, pas negociatave 4-ditore të zhvilluara në Kretë. Unë i informova ata se negociatat në Shqipëri ishin të suksesshme dhe u dakordësuam në pika ku kishim mosmarrëveshje dhe për çështje të mbetura pezull në 70 vitet e fundit”- shkruahet në një deklaratë të ministrisë të jashtme të Greqisë.

Gjithashtu, theksohet se këta zhvillime do të konfirmohen në takimin Rama dhe Tsipras

Përgatiti: E.B

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here