Rama dhe Meta sot në konferencë për shtyp

0

Dy ditë para zgjedhjeve kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama dhe Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta kanë vendosur  që të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp.

Kjo është dalja e parë e dy liderëve të PS-së dhe LSI-së  pas marrëveshjes për bashkëpunim që u nënshkrua në Shkodër.

Dy liderët e së majtës të cilët janë pjesë e kualicionit të majtë “Aleanca për Shqipërisë Europiane”, kanë shprehur mbështetje publike ndaj njëri-tjetrit dhe janë zotuar që do të mbrojnë ccdo votë të qytetarëve.

Partia Socialiste e opozitës organizoi të enjten në mbrëmje mitingun përmbyllës në Tiranë, ndërsa finalizimi zyrtar i fushatës së saj do të jetë mbrëmjen e sotme, në dy qytete njëkohësisht, Shkodër dhe Vlorë.

/Erina Haxhiu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here