Raketa goditëse në Liban

0

Dy raketa kanë goditur pjesën jugore të kryeqytetit të Libanit, duke plagosur 4 persona.

Njëra nga raketat ka rënë në vendin e quajtur Bejrut ndërsa e dyta ka rënë në një makinë në rrugë.

Agjencia shtetërore e Libanit tha se forcat e sigurisë po prisnin për një raketë të tretë, e cila, ra por nuk shpërtheu.

Marvan Sharbel, ministri i brendshëm i Libanit, kontrolloi vendin në të cilin ndodhi ngjarja dhe tha se tashmë është shumë vonë që të zbulohet kush ishte shkaktari.

Ishte nje akt “sabotimi”, shtoi Sharbel.

Sulmi i të shtunës erdhi një ditë pas fjalimit të grupit të armatosur të Shias Hassan Nasrallah, i cili tha se do të angazhohej në konfliktin Sirian.

/Irida Vata/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here