Rajoy llogari para parlamentit për korrupsion

0

Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy ka dalë sot para parlamentit për të folur për mbi skandalin e shumë përfolur korruptiv që është përfshirë dhe është për folur gjërë nëpër media.

Muajin e kaluar, më 10 korrik gazeta më e madhe e vendit “El Mundo”  publikoi informacione, ku tregohej se kreu i ekzekutivit ishte i përfshirë në afera korruptive.

Gazeta bëri publike një sërë dokumentesh origjinalë ku tregojnë se ai ka pranuar fonde te paligjshme për partinë e tij, Partia e Popullit, në kohë që kjo partia nuk drejtonte vendin.

Rajoy në deklaratën për media tha se këto dokumente kanë prishur imazhin e vendit dhe se ai do të sqarojë të gjithë qytetarët spanjoll në lidhej me këtë skandal.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here