Protestë në Orikum

0

Çështja e shumë përfolur e pronave në Bashkinë e Orikumit, është riktheyr sërish por këtë herë ajo sërish ka nxjerrë në rrugë banorët e Orikumit dhe Dukatit.

Dhjetëra banorë dhe ish-punëtorë të Ndërmarrjes Bujqësore të Orikumit u mblodhën sot përpara Bashkisë për të protestuar lidhur me çështjen e pronave që ende nuk ka marrë zgjidhje.

Ata i kanë bërë thirrje kryetarit të kryetarit të Bashkisë, Gëzim Capo që  të ndërmarrë masa për ruajtjen e pronave të tyre ose protesta do të marrë përmasa të mëdha.

Ata shprehen se, ka qenë vetë kreu i PS-së, Edi Rama që u ka premtuar një zgjidhje, por që ajo nuk është realizuar edhe me ardhjen e tyre në pushtet.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here