Protesta e opozitës zhvendoset para parlamentit, policia i pret me gaz lotsjellës

0

Protesta e Opozitës e cila po vazhdon që prej orë 18:00, është zhvendosur tashmë përpara parlamentit.  Pasi vazhdoi për gati dy orë përpara Kryemnistrisë me thirrjet “Rama ik”, Edi Paloka, iu bëri thirrje protestuesve të zhvendosen para parlamentit.

Pas qëndrimit disa minuta para parlamentit, protestuesit u shpërndanë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga ana e policisë.

Protestuesit janë të shoqëruar nga liderët e opozitës Basha dhe Kryemadhi, ndërsa policia bën thirrje për qetësi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here