Prokuroria: Prela nuk është në dosjen “339”

0

Për këtë deklaratë reaguan dy prokurorët e çështjes, Vladimir Mara dhe Dritan Preçi, të cilët nëpërmjet një letre theksojnë se deklaratat e Alibeajt nuk janë të vërteta.

donika-prela

Por partia Demokratike nuk u ndal këtu, duke i akuzuar dy prokurorët për nxjerrjen e sekretit hetimor.

Në reagim thuhej se në muajin janar 2018, në makinën e Astrit Avdylajt u gjet një armë pa leje 9 mm dhe ai u arrestua në flagrancë, por Donika Prela ka urdhëruar dhe firmosur lirimin, duke e nxjerrë të pafajshëm.

Burimet thanë se çështjen e Avdylajt në Durrës e ka patur prokurorja Teuta Rrudha.

Pushimi i çështjes është kërkuar nga Prokuroria Durrës në korrik 2018, ndërsa Donika Prela erdhi te Krimet e Rënda me 9 maj 2018.

XH.ZOGU

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here