Prokuroria mbyll hetimet për Arben Frrokun

0

Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiran, ka mbyllur hetimet për Arben Frrokun. Ai akuzohet për vrasjen e ish-kryekomisarit Dritan Lamaj, më 24 shkurt 2013 në mbrëmje dhe brenda javës dosja do të dorzohet për gjykim në gjykat.

Arben Frroku  e ka mohuar akuzën dhe thot se nuk ka lidhje me vrasjen e zyrtarit të lartë të policis. Pak javë më parë, në një takim me dyer të mbyllura në Gjykatën e Krimeve të Rënda Frroku ka dhënë edhe itinerarin e 24 shkurtit se çfarë ka bërë në 24 orët, dhe arsyet se përse nuk ka lidhje me ekzekutimine Dritan Lamaj.

Pavarësisht alibisë, gjykatësja Etleva Dede vendosi të lërë në fuqi vendimin e Gjykatës duke e lënë në burg Frrokun. Me sa duket Gjykata u ndikua nga Prokurori i cili tha se kishte materjale të mjaftueshme në të cilën ngrihen dyshime mbi Arben Frrokun.

Aktualish Frroku ndodhet në ambjentet e paraburgimit “Jordan Misja” në burgun 313. ai u ekstradua pak javë nga Greqia pak javë mën parë nën sigurin e rrept. Frroku ka qëndruar për 8 muaj në Burg në Greqi derisa të përfundonin proçedurat për ekstradimine tijë në Shqipëri. Ai u ekstradua më 8 nëntor.

 

/Arben Frroku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here