Prifti: “Tërhiqem nga numërimi, PS-LSI më vodhën 10 mijë vota”

0

Dritan Prifti, kandidati i pavarur për Fierit ka deklaruar se, terhiqet nga procesi i numërimit të votave, duke akuzuar PS-LSI se i vodhën rreth 10 mijë vota.

Në një deklaratë për median ai ka deklaruar se: “Nuk dua të vazhdoj të jem pjesë e një farse. Në Fier komisionerët e PS dhe LSI më kanë vjedhur mbi 10 mijë vota, ndërkoh që votat e deklaruara për  mua janë vetëm 6 mijë.”

Ndërkaq, Prifti ka garantuar se do të vazhdojë të jetë në politikë, ndërkohë që KQZ-së do ti kërkojë rinumerimin e votave për qarkun e Fierit.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here