Prezantohen ambasadorët për në Zvicër dhe NATO

0

Krydiplomati shqiptar Ditmir Bushati prezantoi sot në Komisionin e Jashtëm parlamentar dy emra për ambasadorë në Zvicër dhe në përfaqësinë e vendit tonë në NATO.

Për ambasador në Zvicër është propozuar ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ilir Gjoni, ndërsa si ambasador në NATO ish-deputeti i Partisë Demokratike, Leonard Demi.

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, e vlerësoi si nder prezantimin e këtyre dy figurave për ambasadorë.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here