Presidenti turk viziton Tiranën, axhenda e Erdogan

0

Ditën e sotme, Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton Tiranën. Gjatë kësaj vizite Erdogan do të takohet me krerët më të lartë të vendit.

Axhenda e Erdogan në Tiranë nis me takimin me homologun e tij, Bujar Nishani në orën 11:30, ndërkohë që në orën 13:40 do të mbahet një konferencë për shtyp e të dy presidentëve.

Axhenda vijon me takimin e Kryeministrit, Edi Rama në orën 14:00 dhe mbyllet me takimin e Kryeparlamentarit, Ilir Meta në orën 16:30.

Vizita e tij shoqërohet nga një delegacion record prej 120 personash.

Erdogan e mbyll vizitën e tij në orën 22:30.

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here