Preç Zogaj, analize situatës politike në vend

0

Publicisti Preç Zogaj gjatë një interviste për gazetën “Shekulli” ka analizuar situatën politike në vend, sjelljen e partive kundrejt reformës zgjedhore, argumenton votimin e Këshillit Kombëtar të PD-së dhe bën parashikime për protestën e opozitës.

Prec-Zogaj-1024x637

Zogaj u ndal gjerësisht te reforma zgjedhore, e cila është bllokuar për shkak të mungesës së vullnetit të palëve politike të cilat e kanë lënë ne plan të tretë.

Analisti gjithashtu iu bën thirrje palëve ndërkombëtare që të shtojnë presionin kundrejt PS dhe PD, që të behet forma zgjedhore sepse kjo është një kusht i BE për integrimin e Shqipërisë.

XH.ZOGU

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here