Pranga dy kosovarëve, trafikonin qënie njerzore

0

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohen për trafikim të qënieve njerzore.

Të arrestuarit janë Life Hasaj 57-vjeçe dhe Jetullah Ajeti, 48-vjeç, lindur e banues në komunën Lipjan të Kosovës.

Nga të dhënat e policisë mësohet së dy të arrestuarit ishin drejtues të agjencisë së spektakleve ‘’Kosova Live’’, e cila prej disa vitesh ushtronte aktivitetin në Kosovë dhe Shqipëri.

Ishte kjo agjenci, spektaklesh, koncertesh e aktivitetesh kulturore që i ndihmonte ato për realizuar trafikimin e qënjeve njerzore.

Arrstimi i tyre u bë i mundur nga bashkëpunimi i autoriteteve Kosovare me homologët shqëiptare me qëllim ekstradimi në Kosovë.

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here