Portugalia drejt eleminimit

0

Portugalia është pothuajse drejt eleminimit të saj nga  botërori i Brazilit, pasi barazoi 2-2 në Arena Amazonia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Portugezët kaluan të parët në avantazh me Nanin në minutën e pestë, por Jones dhe Dempsey përmbysën gjithçka në pjesën e dytë. 

“Nuk e di pse nuk fituam. Nuk di ta shpjegoj. U munduam të jepnim gjithçka në fushë, por nuk ia dolëm. Tani e kemi thuajse të pamundur kualifikimin”, tha sulmuesi i portugalise Ronaldo.

Ronaldo shton gjithashtu se pjesmarrësit e tjerë në botëror kanë skuadra më të mira dhe se Portugalia nuk ka qenë asnjëherë favorite për fitimin e botërorëve.

Barazimi në minutat e fundit shtesë u dha shpresë portugezëve për vazhdimin edhe më tej në këtë botëror.

/Luljeta Halimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here