Policia serbe arreston 3 kosovarë në Kurshumli

0

Xhandarmëria serbe ka arrestuar sot tre qytetarëve nga komuna e Podujevës, duke i caktuar masën e paraburgimit në Kurshumli.

Të arrestuarit janë H. H (1989), H.A. (1962) dhe H.I (1968) nga rrethi i Podujevës,.

Shkak i

arrestimit të tyre është se ata dyshohen se kanë kryer vepër penale, “vjedhje të drurëve në një

mal në Serbi, në kufi me republikën e Kosovës”.

Po ashtu dyshohet se tre të arrestuarit me 25 shtator të këtij viti ishin pjesëmarrës në prerjen e drunjve në fshatin Tërpezë afër Kurshumlisë. Ata do të japin përgjegjësi para gjykatësit për hetuesi.

/Sonila Duka/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here