Policia e Rinasit arreston kolumbianin për trafik kokaine

0

Policia e Tiranës ka ndaluar shtetasin 46-vjeçar Sezar Augusto Pelaez Luiz Triana nga Kolumbia dhe banues në Spanjë.

Ky shtetas u kap nga policia e Rinasit në tentativë për të kaluar kufirin shqiptar në drejtim të Spanjës.

Sipas burimeve të policisë, kolumbiani dyshohet për trafik lëndësh narkotike të llojit kokainë. Policia e kryeqytetit nuk jep shumë detaje rreth arrestimit të 46-vjeçarit, por ka nisur hetimet.

/Enerida Malo/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here