Pogradec, ndalohet ish-drejtori bankës, vodhi 300 milionë lekë

0

Policia ka ndaluar ish-drejtorin e bankës në Pogradec Spartak Tupe, nën akuzën e vjedhjes së 300 milionë lekë. Kallzimi për Tupen është bërë nga drejtues ë bankës. Spartak Tupe është, 32 vjeç është dënuar nga gjykata për vjedhje të parave dhe shpërdorim detyre. Ish-drejtori i bankës është pushuar nga puna 6 muaj më parë ndërkohë që pas hetimit u bë e mundur edhe arrestimi i tij.

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here