Konflikti për pronën, plagoset 35-vjeçari

0

Agim Visha 36-vjeç, është plagosur rëndë me armë zjarri me armë në vendin e quajtur Lanabregas në Tiranë.

Menjëherë as kësaj ngjarjeje të rëndë, në vendgjarje ka vajtur polica e cila ka nisur menjëherë hetimet.

I plagosuri ka marrë një plumb në kokë dhe ndodhet në gjendje klritike për jetën në Spitalin Ushtarak, ndërsa policia është vënë në kërkim të autorit të plagosjes, Fatos Lika.

Zbulohet se midis të plogosurit dhe autorit të krimit ka lidhje miqësie pasi Lika ka për bashkëshorte motrën e Vishës.

Nga hetimet paraprake mësohet se krimi të ketë pasur si motiv kryesor konfliktin mbi  pronësisë, ndërkohë që policia ka marrë masat dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plote të krimit.

/Sonila Qazimi/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here