Peshëngritësja Romela Begaj rezulton positive në testin për doping

0

Romela+Begaj+Olympics+Day+3+Weightlifting+XrvLgT7i2z1l

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka rezultuar positive në testin anti-doping. Lajmi ka mberritur në federatën shqiptare të peshëngritjes ndërsa trajnjeri i saj Gazmend Hakcani tha se nuk do të pranojnë rezultatin e parë pasi sportistja është e pastër dhe do të kërkojmë që testi të bëhet përseri.

Romela Begaj është shpallur kampione bote një muaj më pare në boterorin që u zhvillua në SHBA.Ajo u rëndit e para në stilin e shkeputjes duke fituar medaljen e arit, ndërsa doli nënkampione në dygarësh duke fituar medaljen e argjëndë.

Kjo është hera e dytë që Romela Begaj rezulton pozitive në testin anti-doping pas asaj të vitit 2014 ku iu gjet substanca stanozolol.

Nëse këto rezultate konfirmohen edhe pas testit të dytë,Romela Begës do ti hiqen medaljet.

Pergatiti D.M

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here