Përmbyset makina në fshatin Sqepur, shpëton drejtuesi i mjetit

0

makina_berat

Mesditën e sotme në rrugen nacionale Berat-Fier, në Qafën e Sqepurit aksidentohet 30-vjeçari.

Ai ka shpëtuar për mrekulli teksa mjeti me të cilin po udhëtonte ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Makina tip ‘Ford’ qe udhetonte me shpejtesi doli nga rruga dhe pasi ka bere dy saltro eshte perplasur ne ane te saj.

Drejtuesi i mjetit Agron Demaj, udhetonte i vetem me mjetin e tij me targa AA 973 HN, banor i fshatit Sqepur, po shkonte per punet e perditshme në momentin qe mjeti doli nga rruga.

Në vendin e ngjarjes mbërritën me pas eksperte te qarkullimit rrugor, qe nisen hetimet e para per te mesuar shkaqet e ketij aksidenti.

Përgatiti:B.Beqiri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here