Përkeqësimi i motit, problem me energjinë në Durrës

0

Nga rreshjet e shumta mbrëmjen e djeshme, disa zona në Duurës kanë qëndruar pa energjinë elektrike. Sipas CEZ Shpërndarje këputja e  linjës 35 KV e nënstacionit të Porto Romanos ka ardhur si pasojë e erave të forta që shoqëroheshin me shi të dendur.

Po ashtu probleme ka edhe nënstacioni i Sellmonesë. Për pasojë kanë mbetur pa energji elektrike, Shijaku, Rinia, Bisht Palla, Hidrovori dhe Sukthi. Sipas CEZ grupet e punës janë në terren dhe po punojnë për riparimin sa më shpejt të defektit.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here