Përfundon numërimi në Çorovodë, LSI fituese

0

Përfundon numërimi i votave edhe në Çorovodë, që njëkohësisht njihet si bastion i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Sipas rezultateve përfundimtare LSI ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve me 1581  vota, PS  marrë 1020 vota duke u renditur e dyta dhe PD vetëm 289 vota, e treta si forcë politike.

Në fakt PD rrezikon rreziokn të dalë e treta në të gjithin këtë qark.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here