Përcaktohen gjysëmfinalistët e Kupës së Konfederatave

0

Percaktohen gjysëmfinalistët e Kupës së Konfederatave që po zhvillohet në Brazil, ku  Brazili do të ket përball Uruguain ndërsa Italia kundër Spanjës.

Spanjollët kanë siguruar vendin e parë në grupin B fal fitores (3:0) kundër Nigerisë në takimin e zhvilluar në Fortaleza. Autorët  golave ishin Xhordi Alba (3’ dhe 88’) dhe Fernando Torres.

Në takimin tjetër Uruguai i ka shkaktuar sërish një humbje të thellë (8:0) Tahitit të cilit si mbetet gjë tjetër veçse të bëj valixhet gati, ndërsa Uruguai siguron vendin e dytë në grupin B.

Përballja e parë e gjysëmfinalistëve do të jëtë ajo midis Brazilit dhe Uruguait që do të luhet në Belo Horizonte të mërkurën në orën 21:00, ndërsa të enjten po në të njëjtën orë do të zhvillohet ajo midis Italisë dhe Spanjës në Forteleza.

/Marenglen Kume/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here