Peleshi: Ditët e bukura, pas sakrificave

0

Zevendeskryeministri i qeverisë së re, Niko Peleshi ka uruar në emër të partisë Socilaiste gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit.

“Në emër të Kryeministrit Rama dhe qeverisë re dua të uroj mysimanët shqiptarë brenda vendit dhe në trevat jashtë tij, gëzuar festën e bukur të Bajramit. Ditët e bukura dhe të gëzuara si Bajrami vijnë pas sakrificave. Le t’i qëndrojmë këtij mesazhi sa hyjnor aq edhe njerëzor duke pritur ditët e begata që presin gjithë shqiptarët”  tha Peleshi.

 /Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here