PD:Rama mbron drejtuesit e dënuar nga gjykatat

0

Zëdhënësia e Partisë Dëmokratike,Laura Vorpsi ka deklaruar diëtn e sotmë para mediave të gjitha vendimet e gjykatave e Durrësit dhe Korcës për funksionatët e lartë të dënuar më para me vepra penale.

“Po paraqesim sot para publikut dy vendimet e gjykatave të Durrësit dhe të Korcës për dy funksionarë të lartë në këto rrethe,të dënuar më parë më vepra penale”Shikoni vendimin e gjykatës së Korcës që e dënon kreun e Zyrës së Punës,Florent Tabakun me 6 muaj burg dhe 250 mijë lekë  gjobë për falsifikim dokumentesh  dhe vendimin e gjykatës së Durrësit e cila e ka dënuar Platon Mehmetin i caktuar sot  nga rilindja kryinxhinier të CEZ-it me 10 muaj burg dhe 267 mijë lekë gjobë,për shpërdorim detyre dhe shkelje të pabarazisë ne tendera.”

Qeveria Rama jo vetem që nuk po merr masat e duhura ,por po bëjnë përpjekje të dëshpëruara për të mbrojtur me cdo kusht këta persona  dhe për të mbuluar të shkuarën e tyre,është e qartë se kjo rilindje është vetëm e Edi Ramës dhe e të dënuarve ,të cilët i kanë blerë drejtoritë sepse sot nuk ka meritë ,nuk ka garë reale dhe nuk ka konkurse,nuk ka shanse të barabarta për të gjithë ka thënë Vorpsi.

 /Ariana Saraci/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here