Patozi: Tërhiqem nga gara për kreun e PD-së

0

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, pas Topallit dhe Bodes, ka deklaruar se nuk do të jetë pjesë e garës për kreun e partisë. Gjithashtu, Patozi tha se PD-ja ka nevojë për një ringritje të re mbas humbjes së thellë ndaj PS-së në zgjedhjet e 23 qershorit.

Ndërkohë më tej ai shtoi se; “PD në këtë garë ringritjeje ka nevojë për një garë të fortë dhe të ndershme. Gara duhet të jetë e gjerë dhe jo fiktive dhe kryetari i ri duhet te ketë një mandat të fortë.”

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here