Pas Turqisë, Rama në Athinë

0

Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama pas takimit që zhvilloi me kryeministrin turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ndodhet sot në Athinë për të takuar kryeministrin grek Samaras.

Pjese e diskutimeve sipas z. Rama janë krijimi i një fryme të re marrëdhëniesh për Shqipërinë dhe Greqinë. “Athinë. Rreth 1 orë me kryeministrin Samaras për t’u njohur e diskutuar në funksion të një kapitulli të ri në marrëdhëniet mes dy vendeve”, – shprehet kreu i PS – së në rrjetin social twitter.

/Osman Stafa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here