Partia Socialiste mbyll fushatën në Tiranë

0

Ndryshe nga tradita e zgjedhjeve të mëparshme në vend, Parti Socialisht e mbyll fushatën elektorale në Tiranë në një miting në sheshin “Nënë Tereza”.

Përpara nisjes së mitungut Kreu i PS zhvilloi dy takime në Kryeqytet, në zonën Ali Demi dhe në atë të Tiranës së Re.

“Gjithkush prej jush duhet të trokasë derë më derë për të bindur cdo të afërm, cdo familjar për të shkuar të votojë për Rilindjen. Ju siguroj që i gjithë ky mund do të sjellë Rilindje dhe fitorja është e jona”, u shpreh Rama.

Me fjalën e tij Kreu I PS I fton të gjithë qytetarët të marrin pjesë në zgjedhje dhe të fotojnë për rilindje.

Ditën e fundit Partia Socialiste do të zhvillojë dy mitingje paralele në Shkodër dhe në Vlorë, ku nuk behët ende e ditur mënyra e organizimit të tyre.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here