Paraqitja e Hersit disa orë përpara fillimit të natës së parë të Eurovizionit.

0

Shqipëria:  Një shfaqje relaksi nga Hersi.

Lajmi është marrë nga faqja zyrtare në internet e Eurovizion Song Contest, dhe është përshtatur për portalin Objektiv. Hersi Matmuja u lind më 1 shkurt 1990 . Ajo ka ndjekur një rrugë të dyfishtë të karrierës , që e bëri atë të jetë e suksesshëme në të dyja llojet e muzikës, sin ë atë  moderne dhenë atë  klasike . Pavarësisht se është e re në moshë, Hersi  ka marrë pesë herë  në Festivalin e Këngës në RTSH. Këtë vit kënga e saj Zemërimi i një nate, do prezantohen në gjuhën angleze dhe  sonte në mbrëmjë fillon edhe faza e parë e Eurovizion Song Contest në Kopenhagë.

Danimarka është shteti ku do të zhvillohen gjysmëfinalet e para dhe finalja për Këngën më të mirë Europiane.  Zemërimi i një nate është titulli që ka kënga  shqiptare këtë vit , por Hersi nuk duket e zemëruar mbi të gjitha kur ajo mbërriti në B & W Hallerne , dhe në vend të zemërimit ajo performoi  e relaksuar .

Kjo është prova jonë e dytë dhe unë jam i sigurt, çdo gjë do të jetë mirë, ajo na tha para se të shkojnë në Soundcheck .

TH00032_1 TH00032

Në skenë në provën e saj të parë, Hersi ka performuar para një sfondi blu të errët , e cila më vonë shfaq një qiell me re. Ajo po qëndronte mbi piedestal , dhe mbrapa sajë qëndronin si mbështetës vokalistë dhe baterist.

Hersi para disa ditësh ka kryer në një atmosferë të errët performancen e pare vishur me një fustan ngjyrë bezhë me lule. Efektet Smoke janë përdorur për performancën , duke mbuluar deri në dysheme.

Shqipëria do përfaqësohet në natën e parë dhe është e radhitur e 6-ta për konkurim.

TH00032_9 TH00032_10 TH00032_13 TH00032_15 TH00032_16 TH00032_18 TH00032_24

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here