Pamje nga protesta e dhunshme ne Shkup (VIDEO)

0

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi u përfshi mbrëmjen e shkuar nga protesta të dhunshme, çka është shoqëruar me përleshje midis protestuesve dhe policisë.

Forcat e rendit përdorën gaz lotsjellës dhe pompa uji për të shpërndarë protestuesit. Disa persona kanë mbetur të plagosur. Turma brohoriste: ‘dorëheqje të Qeverisë’, ‘vrasës’, ‘Gruevski ik’. Një pjesë e protestuesve në shenjë proteste kanë hedhur vezë në drejtim të ndërtesës qeveritare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here