Pakistan, vriten 11 studentë

0

Të paktën 11 studentë janë vrarë dhe 19 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi në Kueta të Pakistanit.

Burimet zyrtare kanë bërë me dije se shpërthimi ka goditur autobusin e viktimave, teksa po ktheheshin në shtëpi. Sipas policisë, pajisja shpërthyese ka qenë e montuar brenda autobusit.

Ndërkohë që një tjetër shpërthim ndodhi vetëm pak orë më vonë në spitalin ku janë duke u trajtuar të plagosurit e kësaj tragjedie.

Përgjegjësia për këto sulme ende nuk është zbardhur nga autoritetet e përkatëse.

/Muzafere Dema/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here