OSBE e shqetësuar për zgjedhjet e 23 qeshorit

0

Klima e vështirë që po karakterizon situatën parazgjedhore në Shqipëri ka  shqetësuar  Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), e cila është përgatitur për të dërguar në Tiranë një mision të gjërë vëzhguesish.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia italiane e lajmeve “ANSA”, e cila ka cituar sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier.

“Po ndjekim me shqetësim sinjalet në rritje të një dialektike politike konfliktuale, dhe presim një proces elektoral konkurrues në një klimë jo të lehtë. Ne shpresojmë që të mos ketë hije   të nacionalizmit të tepruar që mund të sjellin elemente të paqëndrueshme në rajon”, ka deklaruar Zannier  për agjencinë italiane të lajmeve.

/Nexhat Hoxha/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here