Ohër digjet një barakë, vdes nëna dhe foshnja

0

Rreth orës gjashtë të mëngjesit,të ditës së sotme Ohri u zgjua me një tragjedi të madhe, ku një grua tridhjetëvjeçare bashkë me foshnjen e saj  janë djegur në një barakë. Me gjithë ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse nëna dhe bija nuk mundën të shpëtonin, ndërsa brenda barakes së shkrumbuar u gjetën edhe dy trupat e karbonizuar.

Baraka ndodhej në në lagjen Çekoshtina  në  afërsi të spitalit “Shën Erazmo” në Ohër.

Policia po vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit, ndërsa mësohet paraprakisht se gruaja dhe foshnja i përkisnin komunitetit rom dhe baraka ishte banesa e tyre e improvizuar

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here