Nuk ndalet Kosova: Fundos 4-0 Azerbajxhanin

Ditën e djeshme kombëtarja e Kosovës ka luajtur ndeshjen me Azerbajxhanin të  vlefshme  për grupin D në Ligën e Kombeve të cilën e fitoi me rezultatin e thellë  4-0 . Skuadra e Kosovës  është  një skuadër e re e cila po ccmend  skuadrat me histori të madhe. Ditën e djeshme ishte Arbër  Zeneli ai që

Ditën e djeshme kombëtarja e Kosovës ka luajtur ndeshjen me Azerbajxhanin të  vlefshme  për grupin D në Ligën e Kombeve të cilën e fitoi me rezultatin e thellë  4-0 .

Skuadra e Kosovës  është  një skuadër e re e cila po ccmend  skuadrat me histori të madhe. Ditën e djeshme ishte Arbër  Zeneli ai që hapi serinë e golave për Kosovën që në minutën e 2- të . Pothuajse gjatë gjithë lojës Kosova ishte dominante ndaj skuadrës mike, por pjesa e parë përfundoi  1-0. Gjithçka do të ndryshonte me fillim e pjeses se 2- të ku Arber Zeneli do të shënonte sërish në minutën e 50-të . Më pas, dy golat e tjerë të ndeshjes erdhën nga Amir Rrahmani në minutën e 61-të  dhe sërish  Zeneli në minute e 76. Kjo fitore e çon kombëtaren e Kosovës në vendin e parë të grupit D me plot 14 pikë . Kosova numëron 4 fitore dhe 1 barazim.